ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Європейський досвід архітектурних вставок в історичну забудову міст

Блог,   29 березня 2016

Європейський досвід архітектурних вставок в історичну забудову міст

Чернівці відносяться до тієї категорії міст України, які мають історико-заповідну зону в історичній частині міста. Тож у місті повинна була би бути розроблена  чітка та зрозуміла стратегія отримання дозвільної документації на будівництво в історико-заповідній зоні, яка не залежала б від примх того чи іншого чиновника, а давала ясне бачення потенційним інвесторам та громаді міста.

     Та перш ніж формувати цю стратегію та тактику ми повинні відповісти для себе на таке питання, яким ми бачимо наше місто? Чи бачимо ми його лише заповідником архітектурно-будівельних досягнень минулих століть, чи все ж маємо своє бачення можливостей для його динамічного розвитку. Якщо із новими районами все зрозуміло там немає ніяких обмежень, то як бути із історичною частиною. Ніщо не вічне і раніше чи пізніше будинкам властиво приходити до занепаду та руйнування. Метою даної статті є намагання спровокувати широку дискусію із цього приводу, аби на основі всіх думок виробити  консенсусну думку із цих питань.

     Ми знаємо, які гострі дискусії виникали після будівництва вежі Ейфеля та центру Жоржа Помпіду в Парижі. Ми маємо власний Чернівецький досвід 30 –років, коли у Чернівцях на теперішній Театральній площі зводився румунський культурно-національний центр.

    Дуже хотілося б аби мова йшла не лише про адаптацію екстер’єру будівлі зовнішньому оточенню але і про нові безпечні для оточуючих будівель конструкції та методи будівництва, а також про те, що нові часи вимагають і нової естетики і нових форм.

    Виставлені мною світлини із європейських міст вказують на те, що там за основу взято полегшені конструкції, які не дають надмірних навантажень на грунти та фундаменти оточуючих будівель. Дзеркальні ж поверхні фасадів відображають наче «луна» оточуючі архітектуру.

 

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.