ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Де знайти другого Кохановського?

Блог,   10 жовтня 2016

Ось уже втретє, 5 жовтня у Чернівцях пройшла міжнародна конференція « Муніципальні читання імені Антона Кохановського ». Понад сто учасників, науковців та практиків не лише із нашого міста а із багатьох наукових установ нашої держави, діючі депутати місцевого самоврядування, чиновники різних рівнів, колеги із Польщі та Румунії – намагались, підняти проблеми та дати відповіді у пошуках ефективності місцевої влади. Робота розпочалась із спільного пленарного засідання, на якому місцеві чиновники виступили із привітаннями , а потім зникли разом із відеокамерами місцевих телеканалів. Та подальша робота була продовжена вже у двох секціях: формування європейської моделі міського самоврядування та сучасні засоби професійної підготовки посадовців місцевого самоврядування і на круглому столі – « Новітні інструменті реалізації інтересів територіальних громад ».


   Те, що наша існуюча місцева влада далека від досконалості, ми відчуваємо на нашому повсякденному житті – стані доріг, рівню обслуговування, та багатьох інших факторах. Подібні конференції власне і покликані до пошуку шляхів її удосконалення. Сподіватися, що нам поталанить і у нас мером стане другий Антон Кохановський не доводиться. Але  «спільними зусиллями»  ми спроможні віднайти та відпрацювати ефективні механізми удосконалення місцевого самоврядування ще й у світлі так голосно заявленої децентралізації.

Вірю, що науковий потенціал і нашого міста, держави та допомога наших європейських партнерів є запорукою успішності проголошених реформ лише за умов, якщо до них будуть дослухатися. Нам не має потреби вигадувати заново велосипед, а потрібно просто демонтувати старі радянські звички та способи управління на сучасні європейські та світові механізми дійсного самоврядування та менеджменту  міського управління, Адже часто густо наша біда не стільки в тому, що у нас погані мери чи депутати міських рад, а те, що сама система вибудувана так, що навіть ідеальні люди із найкращими намірами просто пробуксовують у цьому болоті.

   Започатковувались муніципальні читання імені Антона Кохановського саме із метою зробити наші Чернівці еталоном та зразком такого цілком реального та можливого ефективного вдосконалення міської влади. Зрозуміло, що самі лише читання до цього не приведуть, але на них можуть бути засвічені теми, які потенційно цікаві для влади. Потрібен рух одночасно із двох сторін. З одного боку влада – виставляє коло тих проблем, вдосконалити які вона б бажала із іншої сторони – наука пропонує свої теми, які можуть зацікавити владу. А таких точок дотику може бути безліч.

   Вдосконалення виборчого процесу, розробка програми промоції міста, маркетингові дослідженні на ринку житла, соціологічні та статистичні дослідження по важливих питання міського життя, ревіталізація промислових районів чи окремих об’єктів, підвищення ролі громадських організацій у культурному житті, роботі із молоддю, догляду за людьми похилого віку, активізація органів самоорганізації населення та ще безліч інших потенційних напрямків. Головне, щоб все не обмежувалось тим, що одні лише говорять, а і щоб їх чули та до них дослухалися. Договірні стосунки між владою та наукою – єдина запорука прориву до ефективності. А ефективна влада – це не лише покращення наших із вами умов життя але і стабільність у місті, реальна ймовірність для влади бути знову обраною. Берімо приклад із вже згадуваного нами Антона Кохановського – адже він при владі був аж цілих 26 років і зумів зробити для міста стільки, що ми і досі вдячні йому за його добрі справи.

 

     Ярослав Волощук – асистент кафедри архітектури ЧНУ, учасник слухань.            

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.