ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Ескізна пропозиція вирішення фонтану по вул. Українській в м. Вижниця

26 квітня 2016

Ескізна пропозиція асистента факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва архітектора Наталії Гуди

Ескізна пропозиція вирішення фонтану по вул. Українській в м. Вижниця

На архітектуру Вижниці найбільший вплив відіграло Єврейське минуле. На початку ХХ ст. у Вижниці налічувалося 11 єврейських синагог, перша з яких булла побудована ще в XVIII ст., а також багато інших споруд. Деякі споруди єврейського походження встояли до нашого часу, але більша їх частина зруйнована.

На протилежному боці від площі Ринок розташована триповерхова будівля, це – колишня головна синагога. Ця синагога булла збудована ще за австрійських часів. Вона була спалена під часу Першої світової війни, і в зруйнованому вигляді простояла весь міжвоєнний період. Тільки в 60-ті роки ХХ століття синагогу було реконструйовано під місцевий будинок культури.

   Зараз у приміщенні колишньої синагоги розташований Районний будинок народної творчості та дозвілля. Однак навіть незважаючи на значні перебудови, які понесла будівля, колишня синагога залишається однією з домінант Ринкової площі.

Перед цим будинком культури зараз розташований фонтан, який пропонується реконструювати та надати йому нову функцію, яка б приваблювала жителів міста та туристів.

 

                                                                                

Пропонується розібрати дві стінки фонтану: передню та тильну, щоб зробити відкриту пішохідну зону до Будинку культури, а на бічних стінках фонтану – розташувати лавиці для відпочинку. Масивні прямокутні об’єми навколо фонтану зробити, як освітлення у вечірній та нічний час.

Головну функцію фонтану рекомендується зберегти та влаштувати площинний фонтан, який відрізняється від класичного тим, що чаша такого фонтану знаходиться нижче рівня землі. Ця підземна чаша складається з серії сполучених каналів різної глибини, діаметра та протяжності. Всі інженерні комунікації закриті декоративним ґратчастим настилом, що створює сучасний вигляд фонтанного комплексу. Можливий також варіант, при якому підземна чаша фонтану може бути перекрита гранітними плитами, що опираються на металеві або бетонні опори. Спеціальні вбудовані фонтанні насадки монтуються в гранітну плиту, максимально перекриваючи технологічний отвір в ній.

 Переваги площинного фонтану:

  • фонтан не вимагає демонтажу обладнання взимку (консервації);
  • площинний фонтан є антивандальним завдяки своїй конструкції. У площинному фонтані світлодіодні світильники, фонтанні насадки встановлені під декоративним ґратчастим настилом;
  • атмосферні опади не скупчуються в чаші площинного фонтану, а стікають по системі дренажних каналів;
  • площинний фонтан може бути статичним, динамічним, світломузичним, світло-динамічним.

                                                           

Проект фонтану                               

 

                                                                                   

 

Фонтан буде мати оновлений вигляд та нестиме декілька функцій на площі міста Вижниця, як практичну – для прогулянок та відпочинку жителів і мандрівників,  так і естетичну.

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.