ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

«Турин як столиця бароко»

Зустрічі та конференции
Лекція Пауло Корнагліо на факультеті архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ

 30 березня відбулася лекція італійського професора історії архітектури Пауло Корнагліо. Основною тематикою була історія та архітектура міста Турин. Саме воно визначається своїм яскравим стилем архітектури – бароко.  За естетичним визначенням, бароко  стиль, що виникає на хвилі кризи гуманізму і народження маньєризму. Він висловлює бажання насолоджуватись дарунками життя, мистецтва і природи.

Сеньйор Пауло розповів і показав фото Турина в період з 1861 до 1865 року, який був першою столицею об'єднаної Італії.  Також наголосив, що в Турині, в Кафедральному Соборі Івана Хрестителя, знаходиться релігійна святиня  Туринська плащаниця  чотириметрове полотно, в яке, за переказами, загорнули тіло Ісуса Христа після його смерті.

Турин був одним з барокових центрів Італії. Саме тут працювали відомі архітектори доби бароко Гваріно Гваріні ( 1624-1683 ) та Філіппо Ювара, споруди якого все більше набували форм класицизму.

Сеньйор Пауло добавив: «В Римі можете впізнати по фасаду, який архітектор запроектував будівлю, на відміну він Турину, де фасади всі побідні по своєму вигляду і стилю…»

Розповідь лектора гармонійно поєднувалася з презентацією, де були чудові фото будівель, палаців, скверів, площ, а також планів розташування будівель.

На сьогоднішній день Турин справедливо вважають великим індустріальним центром Італії. Значну роль у місті відіграє політехнічний університет Турину, саме в якому працює професор Пауло Корнагліо.

Студенти та викладачі факультету залишилися під враженням і з нетерпінням чекають наступних лекцій професора.

 

      

 

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.