ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Будинок з совою

Особливої уваги заслуговує високий трьох поверховий будинок на розі вулиці Горького і Б. Хмельницького. Фасад від вулиці Горького прикрашає зображення сови під дахом верхнього балкону і змій під нижнім. Такі неабиякі зображення красномовно вказують на первинне призначення будівлі – зв'язок з медициною.

Будинок з совою

Справді , це історичне приміщення Союзу лікарів Буковини споруджено в модному для Чернівців «золотої пори» сецесійному стилі по проекту архітектора проф. Роберта Фітека. На урочистому зібранні Союзу з нагоди відкриття свого корпоративного приміщення, яке відбулося 29 листопада 1907 року, один з виступаючих доктор М.А. Рудником дав таку оцінку цієї будівлі: «Найбільш великої вдячності заслуговують всі безпосередні учасники будівництва, насамперед професор і архітектор Роберт Фітек, на скромні кошти створивши шедевр, простий і разом з тим зроблений зі смаком, доцільний в усіх його частинах, який викликає у відвідувачів гармонічні враження.

В радянський період в цокольному приміщенні «будинку з совою» був пивбар, відомий свіжим пивом. Це було улюблене місце зустрічі студентів університету.

comments powered by Disqus
© 2015—2018 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.