ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Вірменська церква

У середині XIX ст. у середовищі чернівецьких вірмен визріла потреба мати свій храм. Для його спорудження у 1864 р. був створений комітет, до складу якого увійшли найбільш авторитетні члени вірменської громади. Серед них були і відомі в Чернівцях особи, а саме член громадської ради міста, а згодом перший чернівецький бургомістр Якуб Петрович, Людвік Мікулі - брат відомого музиканта Кароля Мікулі та інші.

Вірменська церква

Для проектування храму запросили чеського архітектора Йозефа Главку, саме тоді він керував будівництвом майбутньої Митрополичої резиденції. Тому образна мова, обрана для створення цього архітектурного шедевра, неминуче вгадується і в самобутніх рисах Вірменської церкви. Використовувалися і однакові будівельні матеріали: облицювальна цегла, тесаний камінь, кераміка.

Будова церкви почалася в 1869 р. в історичному вірменському кварталі, У процесі зведення храму Й. Главку, одночасно доглядає за будівництвом, через постійні фінансові труднощі змушений був внести деякі корективи в першо-початковий проект. Зокрема, середню вежу довелося зробити нижче, тому вона вийшла не такою імпозантної, як виглядала на плані. Проте, вірменській громаді Чернівців вдалося досягти своєї мети - диво-храм, творіння геніального Йозефа Главки, підняв свої гостроверхі шпилі над ледарством старого купецького кварталу.9 жовтня 1875 р. вірменський храм урочисто освятили під титулом Св. Апостолів Петра і Павла.

В архітектурному вигляді Вірменської церкви Йозеф Главка оригінально поєднав елементи романського, візантійського і готичного стилів, що було характерним, зокрема, для середньовічних буковинських монастирів, з традиціями вірменського культового зодчества, яскраво представленими в будові Успенського кафедрального собору XI ст. у Львові. А завдяки чудовій акустиці храм спочатку використовували і як концертний зал: тут влаштовувалися вечори церковного співу і музики, звучав орган.

                

comments powered by Disqus
© 2015—2018 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.