ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Успенський собор

Мова йде про один з найстаріших чернівецьких кам’яних храмів- греко-католицький собор Успіння Пресвятої Богородиці, що стоїть по вулиці Руська 28.

Нині греко-католицька церква

Він був споруджений ще в 1820—1821рр. і став по суті, першим в історичному центрі кам’яним храмом , який представляв одну з українських національних церков – Українську греко-католицьку церкву(УГКЦ) . Церкву спорудили в стилі ампір, характерну для європейського культурного зодчества тієї епохи. Поява нового храму прискорила прокладання вулиці, яка вела до нього від «головної площі міста». Простояв більше ста років храм потерпів значну перебудову на протязі 1930-1936рр. Із запропонованих до розгляду проектів перебудови вибрали виконаний в стилі українського бароко, автором якого був Володимир Залозецький професор історик мистецтв. Архітектурний нагляд здійснював Йосиф Легнер.

Перебудована церква в 1937 році була освячена в честь великого церковного свята Успення Пресвятої Богородиці. Тоді ж для храму був замовлений в Італії розкішний різьблений іконостас і два бокових алтаря.

comments powered by Disqus
© 2015—2018 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.