ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Залізничий вокзал

Ворота міста - залізничним вокзал. Це монументальна споруда симетричної композиції об'ємів і фасадів з різноманітними варіантами компоновки декору. 16 вересня 1906 р. було закладено фундамент майбутнього архітектурного шедевру. З огляду на те, що на місці де велось будівництво колись було болото, в основу споруди було покладено міцні бетонні опори. Роботи тривали більше трьох років. Урочисте відкриття нового залізничного вокзалу відбулось 30 листопада 1909 р.

Залізничий вокзал

Композиція будівлі симетрична. Вона являє собою 2-поверховий витягнутий прямокутник з підвищеною центральною частиною.

Дах над центральним входом і вестибюлем має форму купола. Він піднятий на висоту 20 м. Фронтон залізничного вокзалу є «домівкою» богині Іриди, що відповідно до давньогрецької міфології відома як богиня-вісниця. Піднята рука напівоголеного силуету жінки говорить про привітний прийом гостей міста та душевне прощання з ними. З обох боків її оточують чотири янгола: одна пара тримає у руках квіти, інші двоє зображені зі стрілами. Янголята символізують гостинність місцевих жителів та їх буковинський темперамент.

Вагомий внесок до зведення  Чернівецького залізничного вокзалу зробив почесний громадян міста Бенно Штраухер, який був одним з ініціаторів та організаторів проекту, входив до структури, яка контролювала хід будівництва.

Значних руйнувань Чернівецький залізничний вокзал зазнав під час Першої світової війни. Його відбудова тривала близько двох років і остаточно була завершена тільки в 1920 р. Наступні відновлювальні роботи здійснювались вже у 1945 р. З огляду на те, що будівля не зазнала суттєвих пошкоджень у Другу світову війну, роботи тривали не довго.

 

comments powered by Disqus
© 2015—2018 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.