ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Кав'ярня Габсбург (нині відділення Національного банку України)

Відразу від початку вулиці з обох боків починаються ряди респектабельних будинків, які виправдовують історичну назву вулиці. Найбільш помітне серед них –розкішна кам'яна будівля з граціозною вежею, що з'явилося в 1898 р на розі тодішній площі Ринок та вул. Панській і що мало не менше вишукану назву «Три Корони» - Воно нагадувало про заклад «Під Трьома Коронами».

Кав'ярня Габсбург (нині відділення Національного банку України)

З нього, власне і починала формуватися вулиця. В новітні часи тут розміщувалася елітна кав’ярня «Габсбург» - Сае Habsbuгg ». Завдяки вишуканим сецесіонізм інтер’єрам  чернівецька кав'ярня нічим не поступалася віденським або паризьким і гідно відповідала монарховій назві.

Подання про це, передають чернівецькі листівки на зламі ХІХ - ХХ ст. На одній з них зображено настінна фреска  « Das Weib »(« Жінка »), що прикрашала заклад  і належала пензлю академії-чеського художника Євгена Максимовича (цей художник також писав портрети для парадних залів резиденції  Митрополитів).

Зараз в колишній кав'ярні, як і в сусідній будівлі на Центральній площі, 3, розташоване управління Національного банку України. Завдяки проведеній тут у середині 1990-х реставрації на кошти банку сецесіонну будівлю при знайшло чудовий вигляд.

comments powered by Disqus
© 2015—2018 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.