ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Кафедральний собор

Кафедральний собор був побудований на протязі 1844-1864 рр. завдяки клопотанню владики Євгенія Гакмана. Перший камінь на будівництво собору був закладений 15 червня 1844 року з благословення тоді ще єпископаЄвгенія Гакмана. Фінансування будівництва було покладено на православний релігійний фонд.

Кафедральний собор

Для храму характерно об’єднання орієнтальних православних і західних римо-католицьких архітектурних мотивів. Майбутній собор будувався під наглядом спеціально створеної дирекції, в склад якої входили: окружний інженер А.Марін, консисторський радник К.Чеховский і архітектор Ф.Радор. З весни 1944 року керівництвом і наглядом за будівництвом доручили Антону Реллю, який вніс немало корективів в попередньо складені плани. В кінці весни 1862 року доставили і встановили колокола , відлиті в Калуші, які важили більше 51 центнера. Кафедральний храм був освячений владикою Євгенієм Гакманов 17 червня 1864 року.

Новозбудований храм був споруджений в неоренесансному стилі, його довжина складала 56 метрів, ширина фасаду більше 11 метрів , а висота з великим центральним куполом 46 метрів. На флангах фасаду висіли дві вежі для годинників і дзвонів В кінці століття, на протязі 1892-1896рр. собор розписала всередині прекрасними фресками група майстрів під керівництвом відомого угорського спеціаліста по церковному живопису професора Карла Йобса. В радянський період храм приспособлювали під склад 1960-х , а в 1980-х виставка досягнень народного господарства. Тільки в 1989 році храм було передано православній общині.

 

 

 

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.