ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Миколаївська церква

По лівій стороні вулиці руської стоїть церква, яка відображає ще одну національну традицію, яка складає невід’ємну частину багатогранної культурної мозаїки старої Буковини. Ця православна кам’яна церква Св.Миколая, яка була споруджена 1939 році.

Миколаївська церква

Її оригінальні «кручені» підніжжя куполів, одразу привертають увагу, виказуючи зв'язок з румунською культурною архітектурою. Взірцем для церкви в Чернівцях служив один із шедеврів румунського середнього вічного зодчества – храм середини 11ст. в Куртя –де –Арджеш, зображення якого , доречі розміщено на сучасній банкноті румунії.

Нова Миколаївська церква має ще одну архітектурну особливість. Головний вхід в храм розташований не з заходу , як прийнято в православних церква, а з півдня, з сторони вулиці Руська. Можливо, саме ця обставина наштовхнула будівельників церкви на таке нестандартне рішення .

Ця церква – одне з небагатьох чернівецьких культових приміщень, незакритих комуністичною владою і не перетворених в склад., тут не припинялася служіння Богу. Завдяки цьому всередині зберігся самобутній інтер’єр буковинської церкви першої половини 20ст. Художню цінність представляє, зокрема , старовинний різьблений іконостас і вітражі під куполами. В румунський період храм не встигли розписати ; настінні розписи , копіюючи фрески відомих київських церков, виконані в радянський час.

В північній частині храму знаходиться рака з частинами чудотворних мощів святого великомученика Івана Нового Сучавського, культ якого відомий на Буковині. Вони були передані в Миколаївську церкву з основного місця зберігання реліквії –  монастирської церкви Св.Георгія в Сучаві.

В межах церковної будівлі розміщені, крім основного Миколаївського ще два храма. В верхній межі розміщено храм Різдва Івана Хрестителя. А нижній храм освячений в честь Феодосія Чернігівського. Тут зберігається ще одна церковна реліквія –частини мощів цього святителя.

В радянський період храм мав статус кафедрального собору, і при ньому була резиденція єпископа Чернівецького. Нині поряд з храмом розміщені єпархіальне управління і резиденція правлячого архієрея – митрополита Чернівецького і Буковинського Української православної церкви.

 

 

 

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.