ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Петропавлівська церква 1938 р.

Ґрунт для будівництва нової каплиці був наданий чернівецьким міським магістратом, частково подарований парафіянами церкви.

Нині діюча церква, вул. Руська, 233-235

Митрополія Буковини виділила кошти на її спорудження в 1936 році. Плани і креслення церкви були виконані архітекторами Вірджілом Іонеску та Александром Івановим.

Основну роботу по будівництву церкви взяла на себе бухарестська фірма скульптора Франца Рілля. Дерев’яна скульптурна частина вівтаря виконана з високоякісного дуба відомим бухарестським скульптором різьбярем Григорієм Думітрашу. Договір на розпис іконостасу митрополія Буковини підписала з відомими бухарестськими художниками Жоржем бароном Льовендалем та Євгеном Цинтою, які бездоганно виконали замовлення митрополії.

На мармуровій дошці у приміщення храму фірмою Москалюка було зроблено пам’ятний напис про спорудження церкви. На ньому зазначалось, що церква збудована на кошти митрополії, освячена у присутності митрополита Буковини, Хотина і Мараморощини Віссаріона за присутності багатьох священиків та парафіян і освячена 21 листопада 1938 року.

 

 

 

comments powered by Disqus
© 2015—2018 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.