ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Польський народний дім

Під №36 на вулиці Кобилянській стоїть двоповерховий будинок з модернізованим ренесансним аттиком.

Нині музична школа на вул. Кобилянській

Це приміщення Польського Народного Дому, який бере відлік з 1 лютого 1902 року.

Витоки організованого польського життя в Чернівцях починаються в 1869 році, коли були утворені «Польське суспільство братської допомоги» частіше відома під загальною назвою «Польська читальня». Після пошуків і дискусій на кошти польського суспільства була придбана земельна ділянка 1 лютого 1902 року, тому саме цю дату визначають, як день народження « Польського Дому». Придбану будівлю значно добудували . Ці роботи виконували з кінця 1904 до кінця наступного року. Загальне керівництво проектом виконував архітектор Францишек Шковрон, а оздобленням великого залу для театральних вистав , балів , свят , займався інженер Конрад Гурецький . Приміщення будинку також прикрашали картинами на міфологічну тематику , написані польським художником з Галіції Станіславом -Качор-Батовським .

2 грудня 1905 року відбулося урочисте відкриття . Під його дахом проводили свою діяльність суспільні організації , які об’єднували буковинських поляків: крім згадуваної вище «Польської Читальні» , діяли також товариство польських студентів «Огниско» , спортивне товариство «Сокол» та інші.

З приходом радянської влади діяльність польських так , як і інших національно-культурних організацій була заборонена , а в бувшому Польському Домі відкрили кінотеатр і обласну бібліотеку , з часом – музичну школу.

Діяльність Польського Дому в Чернівцях відновилася лиш в період незалежності України. В 90-х роках міська влада передала Товариству польської культури ім. Адама Міцкевича декілька кімнат в лівому крилі партеру. В 1996 році відбулося урочисте освячення Польського Дому, ставши осередком відродження культурного життя Чернівців.

 

comments powered by Disqus
© 2015—2018 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.