ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ

Напроти Вірменської церкви, на розі вулиць Ломоносова та Української, стоїть і ще одна історична будівля, без якого неможливо уявити різноманіття культурного середовища старих Чернівців, - Український Народний Дім. Протягом багатьох років цей будинок служив осередком національного життя українців Буковини. В листопаді 1918 р. він став координаційним центром становлення української державності в країні.

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ДІМ  

Дата, вміщена вгорі на фасаді з вул.    Української, - 1884р. , насправді стосується не будівлі, а установи Товариства «Народний Дім››, статут якого був зареєстрований 22 січня 1884 р.  У 1887 р. Товариство придбало три будиночка, розташованих між вулицями Я. Петровича, Нижньої Панської та Вірменської. Вони перебували в поганому стані, тому було вирішено на їх місці спорудити якісну будівлю. Восени 1899 р. тут уже стояло двоповерхова кам'яна споруда під дахом.

А 1 квітня 1900 р. в приміщенні будівлі відбулися загальні збори Товариства, на якому, зокрема, зачитували вітальні телеграми з інших міст з нагоди відкриття Українського Народного Дому в столиці Буковини.

Отже, серед національних громад, які населяли в австрійський час Буковину, українці чи не першими спорудили в історичному центрі власну будівлю Народного Дому.

Тут діяли українські товариства, видавалися газети, проводилися урочисті заходи. У приміщенні Народного Дому працювали діячі українського відродження на Буковині.

 

 

 

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.