ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Монумент «Австрії»

Монумент Австрії на Австрія пляц (сучасна площа Соборна), відкритий з приводу століття приєднання Буковини до імперії Габсбургів. Кримінальну площу перейменували 1875 році , коли в Чернівцях і в цілому краї урочисто відзначали століття офіційного приєднання Буковини до Австрійської імперії. З цього приводу була також відлита пам’ятна срібляна медаль і відкритий університет.

Монумент «Австрії»

На честь ювілею на площі встановили монумент Австрії. Ескіз памятника розробив скульптур Карл Пекарій – професор Промислової школи в Чернівцях.

Монумент Австрії представляв жіночу фігуру- алегоричний образ Австрії . Однак багато чернівчан трактували статую , як зображення королеви Марії Терези , під час правління якої Буковина опинилася під скіпетром Габсбургів . В своєрідній енциклопедії про край «Буковина в слові і малюнку» , яка вийшла двома видавництвами на перетині 19 та 20 ст. так описувався цей монумент: «Благородним витвором вільної пластики являється пам’ятник Австрії , який споруджений в 1875 році до століття святкування приєднання Буковини до Австрії. Його висота – вище 8 метрів ; головна фігура – з каррарського мармуру , рельєфи – з бронзи.

 

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.