ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Пам'ятник Пієта «Скульптура Богоматері»

Приблизно посередині західної частини ринку колись стояла розвернута лицем на схід скульптурна композиція, відома як Пієта. Вона зображала Богоматір, оплакуючи разом з ангелами хреста знятого з хреста Сина. Монумент був встановлений на площі в 1827р. за кошти від пожертв заможного містянина Лазеря Михайловича.

Пам'ятник Пієта «Скульптура Богоматері»

Хоча скульптура тяжіла до католицької культурної традиції, Пієту визнавали чернівецьких християни різних конфесій. Місцеві греко-католики на Йордана освячували біля пам’ятника воду ( православні чернівчани для цього ритуалу використовували воду з Турецького колодязя). Після урочистої літургії в церкві , процесія відправлялася по вулиці Руській до Рінг-пляц (центральна площа). Разом з греко-католиками до процесії приєднувалися духовенство і близькі по духу церки : римо-католики і армяно-католики.

Скульптура Богоматері простояла на площі майже століття поки в Чернівцях в кінці 1918р. не з’явилася  нова влада – румуни з «Регата» ,тобто Румунське королівство. Хоча вони позиціонували себе як християни, але по відношенню до пам’ятника віднеслися по варварськи. Як відзначає німецький історик Г.Вагнер « Нова румунська влада знищила більшість пам’ятників, в тому числі і хрест Пієту на площі Ринок, що повинен був звільнити місце національному монументу…».

Доля Пієти трагічна. Спочатку її перенесли в єзуітський храм Серце Ісуса і встановили при вході на прилеглій території до костелу ринок. А в після воєнні часи совети знищили цю святиню. По розповідям старожилів в одний із днів бригада робочих по наказу «Зверху» розтрощила скульптуру, уламки поскидували у вантажівку і вивезли за місто.

comments powered by Disqus
© 2015—2018 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.