ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Очільники Чернівців

Період урядування: 25 травня 2014 — по нині.

Народився у Чернівцях 6 грудня 1977 року . Освіта вища. Після закінчення ЗОШ №15 здобув фах інженера-механіка в Чернівецькому індустріальному технікумі.

З відзнакою закінчив Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ, отримавши диплом за спеціальністю «Економіка підприємства». Вивчав інформаційний менеджмент в Ньюпортській бізнес-академії за програмою уряду Нідерландів.

Трудову діяльність розпочав у 1996 році на ЗАТ «Чернівецькийхімічний завод». Працював   інженером-механіком,економістом. У 2001 – 2005 рр. заснував низку підприємств, які успішно працювали у галузі інформаційних технологій, працював радником, консультантом Чернівецького міського голови, у 2006-2011 роках – керівником комунального підприємства «Містобуд».

З 1999 року займається громадською діяльністю. В 2010-му році обраний депутатом Чернівецької міської ради. Очолював в міській раді фракцію «За Батьківщину», активний учасник акції «Вставай, Україно!», Євромайдану. Член політичної партії «Народний фронт». 25 травня 2014 року обраний Чернівецьким міським головою. Одружений, виховує сина. Дружина Антоніна – фінансист, працює викладачем. 

Період урядування: 1994 — 31 березня 2011.

Федорук Микола Трохимович (20 березня 1954) — український політичний діяч. Багаторічний мер Чернівців. Народний депутат України з 2012 року.
Період урядування: 1991–1994.

23 жовтня 1991 р. на посаду міського голови було обрано Віктора Павлюка.
Період урядування: 1991.

21 березня 1991 р. померлого Павла Каспрука замінив Георгій Гродецький, уродженець с. Васловівці (Заставнівський район).
Період урядування: 1990.

У 1990 р. обов'язки голови міської Ради народних депутатів виконував Іван Бойко.
Період урядування: 1985–1991.

Напевне, чернівчанам найбільше запам'ятався міський голова Павло Каспрук, який намагався діяти в інтересах чернівчан. Хоча народився він у 1940 р. на Вінниччині (с. Ракова Томашпільського району), значна частина його свідомого життя пройшла в Чернівцях.
Період урядування: 1972–1985.

Народився В. Доцюк 1 лютого 1936 року в с. Волчинець Дондюшанського району Молдавської PCP в сім'ї селянина.
Період урядування: 1964–1972.

З 25 вересня 1964 р. і до 4 травня 1972 р. місто очолював Василь Толмач.
Період урядування: 1959–1964.

Від 9 березня 1959 р. місто очолював Петро Донченко.
Період урядування: 1954–1959.

Полікарпа Котка змінив Віктор Гутафель (28 грудня 1950 - 4 грудня 1954), а слідом головою міськвиконкому став Михайло Михайловський (4 грудня 1954 - 9 березня 1959 р.).
Період урядування: 1950–1954.

Бургомістр міста Чернівців
Період урядування: 1949–1950.

Наступним головою виконкому став Полікарп Котко (29 березня - 28 грудня 1950 р.).
Період урядування: 1948.

Протягом короткого часу містом керував Іван Козачук (9 січня - 30 вересня 1948 р.).
Період урядування: 1945–1948.

У жовтні 1945 р. на посаду міського голови було направлено Олександра Грицая. Народився О. Грицай 1908 р. у Харкові в сім'ї службовця. Розпочав свою трудову діяльність у 1922 р., у віці 14 років.
Період урядування: 1944–1945.

Після звільнення міста (29 березня 1944 р.) радянськими військами, на початку квітня 1944 р. розпочав свою діяльність новий виконком Чернівецької міської ради, яку очолив Антон Кошовий.
Період урядування: 1940–1941.

Після переходу Північної Буковини, а разом із нею і Чернівців до складу Української PCP 5 липня 1940 p., Чернівецьким повітовим виконкомом затверджено Чернівецьку міську раду депутатів трудящих у складі 5 чоловік.
Період урядування: 1933–1938.

В умовах завершення економічної кризи примарем Чернівців став Дімітріє Мармелюк. Народився він 1886 р. в с. Літень (Сучавський повіт). Звання доктора філософії здобув у 1913 р. у Віденському університеті.
Період урядування: 1927–1929.

Наступником Раду Сбієра став Ромулус Киндя (рум. Dr. Romulus Cândea). Народився він 1886 р. у Аврігу (повіт Сібіу).
Період урядування: 1926–1927.

Раду Сбієра (рум. Dr. Radu Sbiera) народився 17 грудня 1876 р. у м. Чернівцях. У січні 1903 р. здобув титул доктора філософії.
Період урядування: 1926.

Бургомістр у місті Чернівці
Період урядування: 1922–1926.

Теофіла Сіміоновича на посту міського голови змінив барон Ніку Флондор, який був примарем у 1920 р., а потім і у 1922 - 1926 рр., що співпало з періодом правління уряду Націонал-ліберальної партії.
Період урядування: 1919–1920.

На зміну Георге Шандру прийшов Теофіл Сіміонович, який був відомий своєю політичною діяльністю в краї, адже у 1907 р. він був віце-маршалком Крайового сейму, а від 1909 р. мав звання "Почесного громадянина міста Чернівців".
Період урядування: 1918–1919.

У червні 1916 р. росіяни втретє зайняли місто. М. Краль залишив у місті "провізоричне представництво" на чолі зі священиком церкви Св. Параскеви Георге Шандру.
Період урядування: 1913–1918.

Сало фон Вайссельбергер народився 1867 р. на Буковині і вже від юних років займався політичною діяльністю. Після виходу у 1907 р. у відставку з посади судового радника Сало фон Вайссельбергер займається роботою у Чернівецькому магістраті.
Період урядування: 1907–1913.

Барон Фелікс фон Фюрт- уроджений чернівчанин.
Період урядування: 1881–1887.

На зміну Отто Амброзу фон Рехтенбергу прийшов Вільгельм фон Клімеш (нім. Wilhelm Ritter von Klimesch) (1881-1887 рр.).
Період урядування: 1905–1907.

Юрист, громадський і політичний діяч, багатолітній віце-бургомістр і бургомістр міста Чернівці.
Період урядування: 1874–1880.

Бургомістр у місті Чернівці
Період урядування: 1866–1874.

Кожен чернівчанин знав його в обличчя, і люди називали його батьком Чернівців.
Період урядування: 1864–1866.

Перший бургомістр самоврядних Чернівців, громадський діяч, землевласник.
© 2015—2017 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.