ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Сало фон Вайссельбергер

Період урядування: 1913–1918. Сало фон Вайссельбергер народився 1867 р. на Буковині і вже від юних років займався політичною діяльністю. Після виходу у 1907 р. у відставку з посади судового радника Сало фон Вайссельбергер займається роботою у Чернівецькому магістраті.

Його праця була пов'язана з благоустроєм міста, в тому числі з його електрифікацією. Посаду віце-бургомістра Сало фон Вайссельбергер (нім. Dr. Salo Edler von Weisselbergerотримав у 1909 р. А 1913 р., за підтримки Б. Штраухера, він став бургомістром і перебував на цій посаді до середини вересня 1914 р.

В умовах Першої світової війни Сало фон Вайссельбергер перетворився на дійсного управителя міста, який повинен був вирішувати безліч питань.

Сало Вайссельбергер налагодив друк Чернівецьких міських грошей — паперових бон вартістю 5,1 крона, 50, 20 гелерів; всього на суму 2040 крон. Випуск цих грошей стабілізував місцеву економіку та на деякий час ліквідував нестачу дрібної монети.

2 вересня 1914 р. до міста вступили російські підрозділи і Сало Вайссельбергер робить все можливе, щоб запобігти руйнуванню міста. Проте після прибуття до Чернівців російського губернатора С. Євреїнова 16 вересня 1914 р. С. Вайссельбергер і був заарештований та разом з іншими п'ятьма авторитетними громадянами висланий до Сибіру.

В російському полоні С. Вайссельбергер пробув 14 місяців, і завдяки клопотанню міжнародних організацій він, в числі інших буковинців, через Петроград та Стокгольм у листопаді 1915 р. був доправлений до Відня. За мужність і стійкість С. Вайссельбергер був удостоєний дворянства і почав іменуватися Сало фон Вайссельбергер. Згодом він був обраний до ландтагу. З нагоди повернення Саломона фон Вайссельбергера на Батьківщину та в пам'ять про його заслуги Г. Гуршнер і виготовив пам'ятну медаль.

Після закінчення війни Сало фон Вайссельбергер продовжував займатися політичною діяльністю, співпрацюючи з буковинською організацією Націонал-ліберальної партії. У 1922-1926 рр. він був сенатором у парламенті Румунії. Помер Сало фон Вайссельбергер у 1962 р. у Франції.

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.