ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Фотогалерея міста Чернівці

10 травня 2016 г.
Поселення на території Чернівців виникали вже в період неоліту. У міських передмістях археологи виявили поселення трипільської культури, бронзового та залізного віків, а також слов'янські пам'ятники початку нашої ери (II—V ст.). У IX—XI ст. тут були поселення білих хорватів і тиверців.
Заснування в XII ст. укріпленого селища на місці Чернівців, на лівому березі Прута, історики пов'язують з ім'ям галицького князя Ярослава Осмомисла. Це була фортеця з торгівельно-ремісничим поселенням, яка називалась Черн (або Чорне місто), мабуть, через чорні дерев'яні стіни. В 1259 на вимогу татарського темника Бурундая фортеця була зруйнована.
Внаслідок частих паводків на низькому лівому березі Прута нове місто було побудоване на високому правому березі.
25 вересня 2015 г.
Місто Чернівці - обласний центр Буковини, розкинулося на зелених мальовничих пагорбах стрімкої гірської річки Прут, у предгір'і Карпат. Чернівці започаткувалися від фортеці, зведеної хоробрими ратниками у долині ріки Прут на південно – західній околиці Галицького князівства у другій половині XII ст. Назва «Чернівці» походить від старослов'янського слова «черн»', «чорний город», оборонні стіни якого з землі та дуба були чорного кольору. Впродовж віків Чернівці сформувались як місто з унікальною різностильовою архітектурою, багатою культурною спадщиною і толерантною атмосферою. Блукаючи містом, можна відчути як загальноєвропейський урбаністичний дух, так і самобутність національного буковинського оточення.
08 вересня 2015 г.
Одним з найстаріших і найгарніших класичних університетів в Україні, безумовно, є Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Величний комплекс, розташований в історичній частині сучасних Чернівців, був споруджений в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських метрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. Стиль будівель еклетичний з домінуючим мотивом візантійської та романської архітектури. Резиденція митрополитів Буковини і Далмації є третім українським об’єктом, що входить до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.