ЗавантаженняБудь ласка зачекайте...

Чернівці в UNESCO

28 червня, у день святкування 15-ої річниці Конституції України члени Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийняли доленосне для української держави рішення: «Включити архітектурний ансамбль Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації (нині Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) до найпрестижнішого списку світового надбання – Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

Чернівці в UNESCO

Резиденція буковинських митрополитів була збудована в 1864-1882 роках на місці старого єпископського палацу. Архітектором резиденції став чеський вчений Йозеф Главка, який спроектував будівлю в дусі еклектики з використанням елементів візантійського і романського стилів. Комплекс складається з трьох будівель – головного корпусу, духовної семінарії з церквою «Трьох Святителів» та пресвітерію. В головному корпусі зараз знаходиться ректорат та факультет іноземних мов, а колись це були апартаменти митрополита.

Внутрішні зали корпусів досить розкішно оформлені – з використанням китайського шовку, орнаментів, підлоги з червоного буку та дуба.

На даний момент в Україні, окрім чернівецької резиденції, є 5 об’єктів Світової спадщини: Києво-Печерська Лавра, Софійський собор, історичний центр Львова, букові праліси Карпат, а також пункти геодезичної дуги Струве.

comments powered by Disqus
© 2015—2019 “Історичне місто Чернівці громадський портал”. Всі права застережено.